Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری جابجایی 3.5 میلیون مسافر در همدان/افزایش 20 درصدی نرخ کرایه اتوبوس‌های برون شهری

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان همدان خبر داد:
جابجایی 3.5 میلیون مسافر در همدان/افزایش 20 درصدی نرخ کرایه اتوبوس‌های برون شهری

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان همدان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه سه میلیون و 500 هزار نفر مسافر توسط اتوبوس ها، مینی بوس ها و سواری های کرایه استان جابجا شده اند.

نصرت اله حیدری ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار "همدان نیوز"، با اشاره به نرخ گذاری اتوبوس های برون شهری در سراسر کشور، اظهار داشت: بر اساس توافق صنف ها با سازمان حمایت از مصرف کنندگان، نرخ خدمات حمل و نقل مسافربری مشمول نرخ گذاری نمی شود.

حیدری همچنین تصریح کرد: در سال گذشته هیچ گونه افزایش نرخ حمل مسافر با اتوبوس ها، مینی بوس ها و سواری کرایه جز در ایام نوروز اعمال نشد و پس از این ایام نیز نرخ به شرایط قبلی خود بازگشت.

وی در ادامه با بیان اینکه افزایش نرخ در سراسر کشور از سوی اتحادیه ها اعمال و ابلاغ می شود، یادآور شد: اداره کل حمل و نقل و پایانه ها وظیفه نظارت بر قیمت ها را دارد تا بر اساس افزایش نرخ اعلام شده، مبلغ اضافه از مسافران دریافت نشود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان همدان تأکید کرد: تا کنون هیچگونه تخلفی در این زمینه صورت نگرفته و گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه حداکثر افزایش نرخ اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه در سال جاری 20 درصد بوده است، گفت: در حال حاضر دو هزار و 200 اتوبوس ، مینی بوس و سواری کرایه در استان همدان حمل و نقل و جابجایی مسافران را بر عهده دارند.

حیدری همچنین خاطرنشان کرد: از دو هزار و 200 وسیله نقلیه استان، 310 دستگاه اتوبوس است که خوشبختانه وضعیت خوبی دارند و خدمات رسانی به نحو مطلوب انجام می شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان همدان با بیان اینکه در پنج ماه ابتدایی سال جاری بیش از سه میلیون و 500 هزار نفر مسافر در استان جابه جا شده اند، اظهار داشت: با توجه به روند کاهشی سفر مردم با وسایل نقلیه ناوگان حمل و نقل و استفاده از وسایل نقلیه شخصی، وضعیت خوبی در جابجایی مسافران با اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه در استان قابل مشاهده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن