Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری

تدوین ۳۱ برنامه هفته میراث‌فرهنگی در همدان

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان از اجرای ۳۱ برنامه در هفته میراث‌فرهنگی از ۲۸ اردیبهشت تا سه خرداد در این استان خبر داد.

اختصاص ردیف بودجه برای ساماندهی مسیر گنجنامه

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان گفت: ردیفی به منظور ساماندهی محوطه و مسیر گنجنامه در بودجه 1403 شهرداری پیش‌بینی شده که شهرداری و میراث فرهنگی باید با همکاری بخش خصوصی، برنامه‌ها و پیشنهادات خود را ارائه دهند.

تاکنون هیچ اثری در کاوش باستانشناسی خیابان باباطاهر پیدا نشده است

مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با اشاره به کاوش باستان‌شناسان در خیابان باباطاهر گفت: تاکنون هیچ اثر یا آثاری در حین کاوش به دست نیامده و این خبر که اثری از دوران مادها یافت شده کذب است.

کشف بنای تاریخی پیاده‌راه‌سازی خیابان باباطاهر همدان را متوقف کرد

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: عملیات پیاده‌راه‌سازی خیابان باباطاهر همدان از چند روز پیش آغاز شده است و امروز، یکشنبه کشف یک بنای تاریخی در عمق ۱.۵ متری زمین، روند اجرای این طرح را متوقف کرد.

افزایش ۱۰ درصدی بازدید از موزه‌های استان همدان

مدیر امور موزه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: ۱۵۷ هزار و ۴۸۳ نفر از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ از موزه های استان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۷ درصد افزایش داشته است.

حضور بیش از یک میلیون گردشگر نوروزی در همدان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: از تاریخ ۲۶ اسفندماه سال گذشته تا ۲۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۳، جمع کل آمار بازدید گردشگران نوروزی در استان همدان به یک میلیون و ۱۳۱ هزار بازدید رسید.

پارسال بخش‌هایی از ۶۰ بنای تاریخی همدان مرمت شد

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: در زمینه حفاظت، نگهداری و مرمت بناهای تاریخی در سال ۱۴۰۲، مرمت بخش‌هایی از ۶۰ بنای تاریخی استان انجام شد که با توجه به شرایط این بناها نیاز به تکمیل مرمت در دوره‌های بعد است.

کتیبه‌های گنجنامه و غارعلیصدر پربازدیدترین جاذبه همدان در نوروز ۱۴۰۳

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: کتیبه های گنجنامه با ۷۱ هزار و ۸۴۰ و غارعلیصدر با ۶۹ هزار و ۴۵۶ گردشگر، پربازدیدترین جاذبه استان در نوروز ۱۴۰۳ را به نام خود ثبت کردند.

۴۵ درصد ظرفیت اقامتی هتل‌های همدان برای عید فطر تکمیل است

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: طبق بررسی‌ها به طور میانگین ۴۵ درصد ظرفیت هتل‌ها و ۳۵ درصد ظرفیت اقامتگاه‌های بوم‌گردی و دیگر مراکز اقامتی استان همدان برای تعطیلات عید فطر پیش روی رزرو شده‌ و تکمیل است.

اجرای ۴۰۰ مورد بازدید نظارتی در همدان/ ۹ واحد تشویق شدند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان با اشاره به اینکه امسال تعداد نظارت بر تأسیسات گردشگری توسط کارشناسان این اداره‌کل افزایش چشمگیری داشته است، اعلام کرد: در این بازدیدها ۹ واحد شامل چهار مرکز اقامتی، سه دفتر خدمات مسافرتی و دو مرکز پذیرایی تشویق شدند.

بنای اِستر و مُردخای آسیبی ندیده است

معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: در پی پرتاب چند کوکتل مولوتف به محوطه مقبره اِستر و مُردخای، بنا هیچ آسیبی ندیده است.

بازدید ۸۳۷ هزار نفر از جاذبه های گردشگری همدان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان گفت: از ۲۶ اسفند تا ۱۳ فروردین ۸۳۶ هزار و ۵۵۵ نفر گردشگر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان دیدن کردند.

اقامت ۹۰ هزار و ۷۵۵ نفر در مراکز اقامتی همدان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: در بازه زمانی ۲۶ اسفند سال قبل تا ۱۳ فروردین سال‌جاری ۹۰ هزار و ۷۵۵ نفر در مراکز اقامتی همدان اسکان گزیدند.